magazin
Bár Németországban játszódik, mégis nagyjából a fele készül Magyarországon Enyedi Ildikó nemzetközi koprodukcióban megvalósuló új filmjének, így a…
továbbhír
Elkezdődött az Arany Medve-díjas és Oscar-jelölt Testről és lélekről rendezője, Enyedi Ildikó legújabb filmje, a Csendes barát forgatása,…
továbbhír
A feleségem története francia főszereplője, Léa Seydoux is csatlakozott Enyedi Ildikó új filmjének szereplőgárdájához. A nemzetközi koprodukcióban…
továbbhír
Nemzetközi koprodukcióban készül és tavasszal kezd forogni a Berlinale Arany Medve-díjas és Oscar-jelölt Enyedi Ildikó új alkotása, a Csendes barát.…
továbbhír
Enyedi Ildikó német-francia-magyar koprodukcióban készülő, Csendes barát című filmjének is támogatást nyújt az Európa Tanács kulturális alapja. A…
továbbhír
Tony Leung Chiu-wai, a Szerelemre hangolva és a Shang-Chi és a tíz gyűrű legendája című Marvel produkció sztárja is csatlakozott Enyedi Ildikó…
továbbhír
A Csendes barát munkacímű filmben összefonódik az emberi és a természeti világ, és fontos szerepet kap benne egy Európába hurcolt idős fa. 450 ezer…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié